[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، انصراف محمود مشحون از جمع کاندیداهای نایب رئیسی کمیته ملی المپیک نه تنها غیرمنتظره نبود بلکه تا حدی زیادی هم قابل پیش بینی بود چراکه طی روزهای گذشته نهادهای نظارتی در نامه ای رسمی به کمیته ملی المپیک بر کنار گذاشته شدن افراد دوتابعیتی تاکید کرده بودند. 

درست به فاصله چند روز پس از ارسال چنین نامه ای، مشحون روز گذشته انصراف خود را از حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک اعلام کرد این در حالی است که در کل نسبت به آنچه کمک کرد تا مشحون بتواند کاندیدای انتخابات شود، یعنی عضویت در مجع انتقادات زیادی وارد است.

مشحون که به خاطر بازنشستگی مجبور به استعفا از ریاست فدراسیون بسکتبال شد با مجوزی که از هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به واسطه معرفی به عنوان کارشناس خبره گرفت، توانست عضو مجمع این کمیته شود و به همین دلیل نامزد شدنش برای انتخابات بلامانع بود اما به خاطر فشار نهادهای نظارتی و تصمیم به کناره گیری، نام او در نهایت از فهرست کاندیداها پاک شد اما این سوال مطرح است که تکلیف عضویت او در مجمع انتخاباتی چه می شود؟

آیا مسئولان کمیته ملی المپیک در فاصله یک هفته مانده به انتخابات این کمیته، برای تعیین تکلیف این مسئله و ایجاد تغییراتی در ترکیب مجمع، تصمیمی خواهند گرفت یا با وجود تاکید اساسنامه به تابعیت صرفا ایرانی اعضای مجمع، شرایط تا روز انتخابات به همین منوال باقی می ماند؟

به هر حال سازمان بازرسی کل کشور از امروز نماینده ای ویژه در امور انتخاباتی کمیته ملی المپیک دارد. این نماینده موظف شده تا تمام فعالیت های انتخاباتی را رصد کند تا انتخابات ۲۵ دی ماه بدون هیچ گونه تخلف و در سلامت کامل برگزار شود. 

[ad_2]

گزارش شده

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *