[ad_1]

به گفته خبرنگار مهر، در هفته پانزدهم دیدار‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به دیدار پرداختند که در پایان ۷۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به دیدار پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب دل آرا جلیل زودتر از خط پایان گذشت و ابوطالب چاریزاده با اسب مردانه رحمتی و آق اویلی بشگرد با اسب احترام دشت ناز به ترتیب دوم و سوم شدند.

دیدار دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که بنیامین آرتا با اسب ایلیا عنوان اول را به دست آورد و عیدمحمد غراوی با اسب دنیلا و نورمحمد بهادر با اسب آژدر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد داخلی سه ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر دیدار کردند که کمال دلیجه عطا با اسب گلی موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب مجستیک و آق اویلی بشگرد با اسب جنی وان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

دیدار در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب کایزن زودتر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی اسب گلسا و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر دیدار کردند که کمال دلیجه عطا با اسب رونین سروین نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب کوانتوم و جواد آچاک با اسب تومیریس نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به دیدار پرداختند که کمال صالح پور با اسب وننو موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه عطا با اسب بنهور و آق اویلی بشگرد با اسب آی سیس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

کمال دلیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته پانزدهم دیدار‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، کمال دلیجه عطا با کسب سه مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، نورمحمد بهادر یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و بنیامین آرتا و کمال صالح پور هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته شانزدهم دیدار‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

[ad_2]

گزارش شده

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *