[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، درسا درخشانی شطرنجبازی است که سال گذشته حضور بدون حجاب او در تورنمنت شطرنج جبل الطارق برای فدراسیون ایران و رئیس این فدراسیون دردسرساز شد. به خصوص اینکه برادر او به نام برنا درخشانی نیز در همین تورنمنت با «الکساندر هوزمان» از رژیم صهیونیستی مسابقه کرد و همین مسئله هم انتقادات زیادی را موجب شد.

بعد از گذشت یک سال حالا درسا درخشانی به طور کامل فدراسیون خود را تغییر داده و قرار است از این پس برای فدراسیون شطرنج آمریکا به میدان برود.

در همین رابطه مهرداد پهلوان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: انتقال شطرنج بازان بین فدراسیون ها انجام می شود، درخشانی نیز در واقع فدراسیون خود را از ایران به آمریکا تغییر داده است.

او با یادآوری اینکه این شطرنج باز طی دو سال گذشته در آمریکا حضور داشت خاطرنشان کرد: طبق قوانین، شطرنج بازی که کشور خود را تغییر می دهد، بعد از دو سال می تواند برای فدراسیون شطرنج آن کشور بازی کند، درسا درخشان هم از این قانون به نفع خود استفاده کرده است.

رئیس فدراسیون شطرنج با تأکید بر اینکه درخشان تنها سال ۲۰۱۴ و یک بار برای تیم ملی شطرنج ایران بازی کرد اظهار داشت: او جزو ملی پوشان شطرنج کشورمان به حساب نمی‌آمد به خصوص اینکه طی دو سال گذشته هیچ دیداری برای ایران و به نام کشورمان انجام نداده بود. ضمن اینکه این نوع جابجایی بازیکنان در شطرنج امری عادی و متداول است.

پهلوان زاده به نمونه های دیگری از این دست اشاره کرد و افزود: امین باقری جزء شطرنج بازان ایرانی بود که مدتی فدراسیون خود را تغییر داد و برای فرانسه بازی کرد. بعد از چهار سال دوباره به فدراسیون ایران بازگشت. بردیا دانشور هم برای گرجستان به میدان رفت، سپس از تصمیم خود بازگشت. الشن مرادی هم از جمله شطرنج بازانی است که به خاطر تحصیل در آمریکا، فدراسیون خود را تغییر داد و همچنان برای آمریکا بازی می کند.

رئیس فدراسیون شطرنج تاکید کرد: بازیکنان شطرنج بعد از تغییر فدراسیون خود می توانند مجددا تصمیم خود را تغییر دهند. 

[ad_2]

گزارش شده

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *