[ad_1]

به گزارش سایت مهر، پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا که همزمان با دومین دوره بازی های هنرهای رزمی آسیا از ۲۶ شهریورماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمی در عشق آباد ترکمنستان آغاز شد، امروز به پایان رسید. 

در چارچوب روز پایانی این دوره بازی ها و در مسابقات شطرنج سریع، تیم زیر ۲۳ بانوان با از پیش رو برداشتن قزاقستان در مرحله نیمه نهایی، راهی فینال شد. این تیم که را با ترکیب سارا خادم الشریعه و مبینا علی نسب در مسابقات شرکت داشت در مسابقه نهایی با نتیجه ۲ بر صفر چین را شکست داد و به مدال دست یافت. 

تیم شطرنج زیر ۲۳ سال پسران نیز پس از غلبه بر هند در مسابقه نیمه نهایی مقابل چین در مسابقه فینال شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. علیرضا فیروزجا و پرهام مقصودلو ترکیب این تیم را تشکیل می دادند.

با کسب این دو مدال، پرونده کاروان اعزامی ایران به بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا بسته شد. کاروان ایران با ۲۱۴ ورزشکار شامل؛ ۱۴۸ مرد و ۶۸ زن در ۲۰ رشته شطرنج، فوتسال، تنیس روی میز، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد،  دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، بسکتبال سه به سه، تکواندو، کیک بوکسینگ، کشتی سنتی، کشتی با کمربند،  کشتی آزاد، کشتی فرنگی و سوارکاری این دوره بازی ها شرکت کرد و در مجموع موفق شد با ۱۱۸ مدال شامل ۳۶ مدال طلا، ۲۳ مدال نقره و ۵۹ مدال برنز بعد از کاروان کشورهای ترکمنستان و چین در رده سوم جدو توزیع مدال ها قرار بگیرد. ((دنس اسپورت تنها رشته بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا است که ایران در آن ثبت نام نکرد)

در این جدول ترکمنستان که میزبانی بازی ها را عهده دار بود با مجموع ۲۴۵ مدال شامل ۸۹ مدال طلا، ۷۰ مدال نقره و ۸۶ مدال برنز در رده نخست قرار گرفت و چین هم با ۹۷ مدال شامل ۴۲ مدال طلا، ۳۲ مدال نقره و ۲۳ مدال برنز دوم شد. 

[ad_2]

گزارش شده

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *