[ad_1]

یک سال پس از سقوط هواپیمای حامل تیم فوتبال چاپه کوئنسه گذشت که باعث شد ۱۹ بازیکن این تیم جان خود را از دست بدهند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به گزارش از موندو دپورتیوو، امروز (سه‌شنبه ۲۸ نوامبر) یک سال از تراژدی هوایی چاپه کوئنسه گذشت؛ حادثه ای که جهان فوتبال را در غم بزرگی فرو برد. ساعت ۲۲:۱۵ به وقت کلمبیا هواپیمایی که حامل تیم برزیلی بود در نزدیکی “مدیین” سقوط کرد و ۷۱ نفر جان خود را از دست دادند. در این میان ۱۹ بازیکن چاپه کوئنسه حضور داشتند.

این تیم در حال‌ سفر به کلمبیا بود تا مسابقه رفت فینال جام آمریکای جنوبی را برابر اتلتیکو ناسیونال برگزار کند اما بزرگ‌ترین افتخار باشگاه برزیلی تبدیل به یک فاجعه شد. پس از این حادثه تیم اتلتیکو ناسیونال از کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی خواست تا این جام را به چاپه کوئنسه بدهد و این جام در قرعه کشی کوپا لیبرتادورس به تیم برزیلی اهدا شد.

از ۷۷ نفری که در آن هواپیما حضور داشتند ۶ نفر زنده ماندند که سه نفر بازیکنان چاپه کوئنسه بودند. آلان راشل توانست پس از این حادثه در مسابقه هفتم آگوست برابر بارسلونا به میدان برود. هلیو نتو پس از چند عمل جراحی امیدوار است در سال ۲۰۱۸ به میادین باز گردد اما جکسون فولمن به علت این که یکی پاهای خود را از دست داد دیگر نمی‌تواند در میادین حضور داشته باشد. او اکنون به عنوان سفیر باشگاه در چاپه کوئنسه حضور دارد.

یک شب پس از سقوط هواپیما برای بازیکنانی که در رویای قهرمانی سر می‌بردند در ورزشگاه سرو گوردو گرامیداشتی برگزار شد اما در نقاط مختلف دنیا مانند آرژانتین، کلمبیا، اروگوئه‌، ژاپن، ونزوئلا، ‌اسپانیا، ایتالیا و فرانسه نیز این موضوع دیده شد و جهان فوتبال حمایت خود را نشان دادند. با این حال هنوز خانواده‌های قربانیان غرامتی را دریافت نکرده‌اند و هنوز به دنبال مقصر اصلی این حادثه هستند.

پس از این حادثه در دسامبر ۲۰۱۶ چاپه کوئنسه تلاش زیادی کرد تا تیم را دوباره بسازد. نیلوا کونستانته ، مدیر ورزشی باشگاه در این باره گفت‌: با وجود این غم بزرگ هرگز به رها کردن تیم فکر نکردیم. ۲۰ روز بدون توقف ۱۴ ساعت هر روز تمرین کردیم.

در ششم نوامبر چاپه کوئنسه تازه با بازیکنان جوان خود و تعداد زیادی بازیکنان قرضی توانست پیش فصل را شروع کند. چاپه کوئنسه توانست دوباره خود را بسازد و ۱۶ نوامبر امسال توانست در لیگ برزیل بماند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *